דף הבית » מאמרים מקצועיים » טיפים למעצבי אופנה שסיימו זה עתה את לימודיהם

 

עיצוב אופנה זה לא סתם מקצוע. מדובר בשילוב שבין אומנות יצירתית לבין ידע ויכולת טכנית בתפירה, בגזירה, בשילובי חומרים והכל, עם אמירה אישית וסגנונית. אם סיימתם בזמן האחרון את לימודיכם בתחום עיצוב האופנה, עדיין מוקדם לנוח על זרי הדפנה לפני שמתחילים את החיים המקצועיים הממשיים.

השקיעו מאמץ, זה חשוב

לא קל למעצב אופנה טרי למצוא עבודה. מגוון חנויות האופנה שממלא את כל אותם קניונים בתל אביב וערים אחרות עשוי לעורר רושם כי כל מעצב אופנה יקבל מגוון הצעות עבודה אבל זו טעות. מי שלא ישקיע מאמץ בשלב זה יגלה כי המציאות אחרת. צריך הרבה מאוד אמביציה כדי לפתוח עסק עצמאי בתחום עיצוב האופנה ובדרך כלל יהיה זה רעיון טוב להתחיל בתור שכירים, אולי גם עוזרים למעצבים מנוסים.

מעצבים עצמאיים – אפשר להתחיל בקטן

יתכן שאתם מרגישים שאצה לכם הדרך. יתכן שאתם מוכנים תיכף ומיד לקחת הלוואה ולשכור לכם חנות שתהפוך לשיחת היום. עבור מרבית מעצבי האופנה הטריים, יהיה זה רעיון לא מוצלח לשכור מיד חנות בקניון. קניונים בתל אביב יתאימו יותר למעצבים שכבר צברו מוניטין ורוצים חנות משלהם. אם אתם מרגישים כי אתם מתפוצצים מרוב השראה ואתם ממש לא מסוגלים לקבל הוראות, התחילו מיד לעצב בגדים, שמלות או לקבל רעיונות לעיצוב בגדי ים אפשרי גם מהבית. השקיעו בשיווק ברשתות חברתיות, אפילו חלקו פריטי לבוש או אקססוריז מעשה ידיכם לחברים. הדפיסו כרטיסי ביקור, הקימו אתר אינטרנט או לפחות דף עסקי בפייסבוק. במקביל, עבדו בחצי משרה כדי שתוכלו לשמור על עצמאותכם ולא תרגישו מחויבים להתפשר.

חיפוש עבודה – זה עבודה

 כאשר אתם פונים לחיפוש עבודה בתחום עיצוב האופנה, זכרו כי חיפוש עבודה זה עבודה בפני עצמה. נצלו כל מקור אפשרי לחיפוש עבודה, ויש הרבה כאלה. במוסד הלימוד שבו למדתם עיצוב אופנה עשויים לסייע לכם למצוא עבודה או לפחות לרקום קשרים עם מעסיקים אפשריים. חפשו מודעות מקוונות ובדקו גם בעיתונים. הירשמו בלשכת התעסוקה ובחברות כוח אדם. פרסמו את עצמכם כמחפשי עבודה בעיצוב ברשתות החברתיות ועדכנו חברים ואת כל מי שאתם מכירים שאתם זמינים לעבודה. היכנסו לחנויות האופנה השונות, אפילו ברשתות יוקרתיות מקומיות או בינלאומיות שנמצאות בכל אותם קניונים בתל אביב. התקשרו, שלחו פקסים, אי מיילים, אל תחששו שיחשבו שאתם מנדנדים. הרצון להצליח יוביל אתכם קדימה ויראה לעולם מי אתם ומה אתם שווים.

שאבו השראה בכל מקום

גם בזמן שאתם מחפשים עבודה, אל תזניחו את היצירתיות ואת ההשראה. הסתובבו בשווקים, במדרחובים, בקניונים. נסו לשאוב רעיונות והשראה מכל מיני טרנדים. הביטו לא רק בלבוש אלא גם באדריכלות, בדגמי מכוניות חדשות, בבתי הקפה המעוצבים, בבניינים ישנים, באנשים עובדים או מטיילים. שאו עיניים אל הטבע, כי גם שם תוכלו לשאוב השראה שתוכלו לתרגם לאחר מכן בעיצוב אופנה חיה ונושמת.

חשבו בגדול אבל המשיכו ללמוד ולהתעדכן

כאשר אתם פועלים כדי לקדם את עצמכם, גם אם אתם חושבים בגדול, אף פעם אל תניחו שאתם כבר יודעים הכל. למעשה, אף פעם לא מספיקים להכיר את כל המגמות, את כל כל החידושים, את כל הפיתוחים. הקפידו ללמוד, הירשמו לקורסים, הירשמו למגזינים מקצועיים מודפסים או מקוונים. אפילו אם אתם עובדים כשכירים או שכירות בחנויות אופנה או תכשיטים, ראו את עצמכם כמעצבים במלוא מובן המילה. תמיד תמשיכו ליצור, לתכנן מכנסיים, חולצות, שמלות. תמיד תחשבו גם על הצעד הבא, שייקח אתכם הכי גבוה – מבחינה מקצועית וגם מבחינה אישית.

 

תגובות